Aktivity v okolí - lodní doprava

Lodě přepravovaly turisty po Vranovské přehradě od konce 40 let do roku 1992. Pak byl jejich provoz zakázán s odůvodněním, že je nádrž důležitým zdrojem pitné vody. Tento zákaz byl zrušen a nyní můžete Vranovskou přehradu přeplout na lodích Viktorie a Valentýna.
Lodní doprava byla na Vranovské přehradě obnovena po 14 letech. Lodě jsou v létě nejpohodlnějším dopravním prostředkem pro turisty, kteří si po procházce Národním parkem Poddyjí zajdou na vyhlášený barokní zámek Vranov a z něj se potřebují přesunout do horní části přehrady, kde je hrad Bítov a Camp Bítov – Horka.

lodní doprava - vranovská přehrada

Vranovskou přehradu brázdí loď Viktorie, která je určena k vyhlídkovým plavbám a linková loď Valentýna s pravidelným plavebním řádem. Provozovatel plavidel uvažuje o stavbě další lodi. Díky lodní dopravě můžete za jediný den poznat jedinečnost Vranovského zámku, majestátnost hradu Bítov, zříceninu hradu Cornštejn a vychutnat si příjemnou plavbu. V neposlední řadě můžete využít jízdu turistickým vláčkem, který Vám zkrátí cestu do přístaviště lodí na hrázi k vranovskému zámku, nebo do centra Vranovu. Příjemné je, že linková loď má pravidelnou zastávku i v Lančovské zátoce, kde je naše rekreační středisko ASTRA LANČOV.

www.lodnidopravavranov.cz

Celková délka Vranovské přehrady je asi 30 km a největší hloubka 46 m. Hladina Vranovské přehrady má plochu 763 ha a nachází se ve výšce 350 metrů nad mořem. Vranovská přehrada je českým jadranem a vyhlášenou rekreační oblastí od vranovské pláže přes vranovskou hráz, Lančovskou zátoku, Chmelnici, Farářku, Podhradí nad Dyjí a Bítov. Vranovská přehrada patří k nejlepším přehradám v republice a její teplota dosahuje v parném létě i nad 25°C.

Okolí Vranovské přehrady má mnoho krásným míst:

  • Jaroměřice nad Rokytnou s krásnou zámeckou zahradou se zámkem
  • Dále zříceniny Frenštejn a Cornštejn, kde se konají o prázdninách vystoupení a ohnivé show
  • Krokodýlí farma v Jevišovicích
  • Národní park Poddyjí s návštěvou městečka Hardegg v Rakousku
  • Free Port na hraničním přechodu do Rakouska s množstvím značkového zboží
www.vranovska-prehrada.eu 2010 | vytvořil webczech